š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14k White Gold Diamond Hoop Earrings with Shared Prong Setting (2 cttw)
This item will be shipped on next business day!
Showcasing a two-sided design, these hoop earrings feature round shared prong set diamonds and a classic hinge closure. Made of 14k white gold.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 1.95 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 70 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round (Diamond) |
| StyleName: | Hoops |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









14k White Gold Diamond Hoop Earrings with Shared Prong Setting (2 cttw)
14k White Gold Diamond Hoop Earrings with Shared Prong Setting (2 cttw)
This item will be shipped on next business day!
Showcasing a two-sided design, these hoop earrings feature round shared prong set diamonds and a classic hinge closure. Made of 14k white gold.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 1.95 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 70 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round (Diamond) |
| StyleName: | Hoops |
$2,024.75
Original: $5,785.00
-65%14k White Gold Diamond Hoop Earrings with Shared Prong Setting (2 cttw)ā
$5,785.00
$2,024.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
Showcasing a two-sided design, these hoop earrings feature round shared prong set diamonds and a classic hinge closure. Made of 14k white gold.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 1.95 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 70 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round (Diamond) |
| StyleName: | Hoops |























