š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14k White Gold Diamond Hoop Double Sided Three Row Earrings (2 cttw)
This item will be shipped on next business day!
Featuring a delicately charming twist to the classic hoop style earrings, these beauties showcase two sides and three rows of round diamonds. Made of 14k white gold, these are secured with hinge locks.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 1.95 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 400 (Diamond) |
| Number of Round Diamonds: | 400 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Setting Type: | Prong|Prongs |
| StyleName: | Hoops |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









14k White Gold Diamond Hoop Double Sided Three Row Earrings (2 cttw)
14k White Gold Diamond Hoop Double Sided Three Row Earrings (2 cttw)
This item will be shipped on next business day!
Featuring a delicately charming twist to the classic hoop style earrings, these beauties showcase two sides and three rows of round diamonds. Made of 14k white gold, these are secured with hinge locks.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 1.95 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 400 (Diamond) |
| Number of Round Diamonds: | 400 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Setting Type: | Prong|Prongs |
| StyleName: | Hoops |
$2,580.20
Original: $7,372.00
-65%14k White Gold Diamond Hoop Double Sided Three Row Earrings (2 cttw)ā
$7,372.00
$2,580.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
Featuring a delicately charming twist to the classic hoop style earrings, these beauties showcase two sides and three rows of round diamonds. Made of 14k white gold, these are secured with hinge locks.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 1.95 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 400 (Diamond) |
| Number of Round Diamonds: | 400 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Setting Type: | Prong|Prongs |
| StyleName: | Hoops |























