š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Rose Gold Plated 3.25 Carat Genuine Pink Rutile .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Finish: | 14K Rose Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 3.25 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.79 |
| Height: | 6.86 MM |
| Length: | 16.26 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Pink |
| Stone 1: | Pink Rutile |
| Stone 1 Carat: | 3.25 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 10.00mm |
| Style: | Bold Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 3.25 ctw |
| Width: | 13.21 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







14K Rose Gold Plated 3.25 Carat Genuine Pink Rutile .925 Sterling Silver Ring
14K Rose Gold Plated 3.25 Carat Genuine Pink Rutile .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Finish: | 14K Rose Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 3.25 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.79 |
| Height: | 6.86 MM |
| Length: | 16.26 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Pink |
| Stone 1: | Pink Rutile |
| Stone 1 Carat: | 3.25 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 10.00mm |
| Style: | Bold Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 3.25 ctw |
| Width: | 13.21 MM |
Select Size
From $33.60
Original: $96.00
-65%14K Rose Gold Plated 3.25 Carat Genuine Pink Rutile .925 Sterling Silver Ringā
$96.00
$33.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Finish: | 14K Rose Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 3.25 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.79 |
| Height: | 6.86 MM |
| Length: | 16.26 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Pink |
| Stone 1: | Pink Rutile |
| Stone 1 Carat: | 3.25 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 10.00mm |
| Style: | Bold Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 3.25 ctw |
| Width: | 13.21 MM |























