š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
12.79 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 12.79 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 9.45 |
| Height: | 8.13 MM |
| Length: | 19.05 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 12.79 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 14.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Bold Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 12.79 ctw |
| Width: | 20.83 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






12.79 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Ring
12.79 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 12.79 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 9.45 |
| Height: | 8.13 MM |
| Length: | 19.05 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 12.79 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 14.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Bold Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 12.79 ctw |
| Width: | 20.83 MM |
Select Size
From $82.25
Original: $235.00
-65%12.79 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Ringā
$235.00
$82.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 12.79 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 9.45 |
| Height: | 8.13 MM |
| Length: | 19.05 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 12.79 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 14.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Bold Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 12.79 ctw |
| Width: | 20.83 MM |























