š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
1.00 Carat Lab Grown Diamond 14K Yellow Gold Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 1.00 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 2.26 |
| Height: | 2.29 MM |
| Length: | 2.29 MM |
| Metal: | 14K Yellow Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | Lab Grown Diamond |
| Stone 1 Carat: | 1.00 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 29 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.00mm |
| Style: | Band Ring |
| Total Qty Of Stones: | 29 |
| Total Stone Wt: | 1.00 ctw |
| Width: | 21.59 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







1.00 Carat Lab Grown Diamond 14K Yellow Gold Ring
1.00 Carat Lab Grown Diamond 14K Yellow Gold Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 1.00 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 2.26 |
| Height: | 2.29 MM |
| Length: | 2.29 MM |
| Metal: | 14K Yellow Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | Lab Grown Diamond |
| Stone 1 Carat: | 1.00 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 29 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.00mm |
| Style: | Band Ring |
| Total Qty Of Stones: | 29 |
| Total Stone Wt: | 1.00 ctw |
| Width: | 21.59 MM |
Select Size
From $386.40
Original: $1,104.00
-65%1.00 Carat Lab Grown Diamond 14K Yellow Gold Ringā
$1,104.00
$386.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 1.00 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 2.26 |
| Height: | 2.29 MM |
| Length: | 2.29 MM |
| Metal: | 14K Yellow Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | Lab Grown Diamond |
| Stone 1 Carat: | 1.00 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 29 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.00mm |
| Style: | Band Ring |
| Total Qty Of Stones: | 29 |
| Total Stone Wt: | 1.00 ctw |
| Width: | 21.59 MM |























