š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
0.92 Carat Genuine LB Diamond 14K Yellow Gold Earrings
Specifications:
| Back Finding: | Post With Friction Back |
| Birthstone Month: | April |
| Diamond 1 Clarity: | I2 |
| Diamond Wt: | 0.92 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 1.11 |
| Height: | 5.08 MM |
| Length: | 4.83 MM |
| Metal: | 14K Yellow Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | Brown |
| Stone 1: | Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.92 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 4.80mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Studs |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 0.92 ctw |
| Width: | 4.83 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


0.92 Carat Genuine LB Diamond 14K Yellow Gold Earrings
0.92 Carat Genuine LB Diamond 14K Yellow Gold Earrings
Specifications:
| Back Finding: | Post With Friction Back |
| Birthstone Month: | April |
| Diamond 1 Clarity: | I2 |
| Diamond Wt: | 0.92 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 1.11 |
| Height: | 5.08 MM |
| Length: | 4.83 MM |
| Metal: | 14K Yellow Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | Brown |
| Stone 1: | Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.92 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 4.80mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Studs |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 0.92 ctw |
| Width: | 4.83 MM |
$696.15
Original: $1,989.00
-65%0.92 Carat Genuine LB Diamond 14K Yellow Gold Earringsā
$1,989.00
$696.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Back Finding: | Post With Friction Back |
| Birthstone Month: | April |
| Diamond 1 Clarity: | I2 |
| Diamond Wt: | 0.92 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 1.11 |
| Height: | 5.08 MM |
| Length: | 4.83 MM |
| Metal: | 14K Yellow Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | Brown |
| Stone 1: | Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.92 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 4.80mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Studs |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 0.92 ctw |
| Width: | 4.83 MM |























