🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
0.91 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.91 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.30 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.91 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 7 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.25mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Total Qty Of Stones: | 7 |
| Total Stone Wt: | 0.91 ctw |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns














0.91 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
0.91 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.91 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.30 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.91 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 7 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.25mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Total Qty Of Stones: | 7 |
| Total Stone Wt: | 0.91 ctw |
Select Size
From $106.40
Original: $304.00
-65%0.91 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ring—
$304.00
$106.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.91 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.30 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.91 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 7 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.25mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Total Qty Of Stones: | 7 |
| Total Stone Wt: | 0.91 ctw |























