š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
0.81 Carat Genuine Blue Diamond 14K White Gold Earrings
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond 1 Clarity: | I1 |
| Diamond Wt: | 0.81 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 0.88 |
| Height: | 4.83 MM |
| Length: | 4.57 MM |
| Metal: | 14K White Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.81 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 4.60-4.80mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Studs |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 0.81 ctw |
| Width: | 4.57 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










0.81 Carat Genuine Blue Diamond 14K White Gold Earrings
0.81 Carat Genuine Blue Diamond 14K White Gold Earrings
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond 1 Clarity: | I1 |
| Diamond Wt: | 0.81 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 0.88 |
| Height: | 4.83 MM |
| Length: | 4.57 MM |
| Metal: | 14K White Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.81 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 4.60-4.80mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Studs |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 0.81 ctw |
| Width: | 4.57 MM |
$168.70
Original: $482.00
-65%0.81 Carat Genuine Blue Diamond 14K White Gold Earringsā
$482.00
$168.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond 1 Clarity: | I1 |
| Diamond Wt: | 0.81 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 0.88 |
| Height: | 4.83 MM |
| Length: | 4.57 MM |
| Metal: | 14K White Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.81 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 4.60-4.80mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Studs |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 0.81 ctw |
| Width: | 4.57 MM |























