š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
0.50 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.25 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gross Wt: | 3.13 |
| Height: | 5.33 MM |
| Length: | 7.87 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.25 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 5.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Mens Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 0.25 ctw |
| Width: | 6.10 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






0.50 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
0.50 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.25 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gross Wt: | 3.13 |
| Height: | 5.33 MM |
| Length: | 7.87 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.25 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 5.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Mens Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 0.25 ctw |
| Width: | 6.10 MM |
Select Size
From $73.50
Original: $210.00
-65%0.50 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ringā
$210.00
$73.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.25 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gross Wt: | 3.13 |
| Height: | 5.33 MM |
| Length: | 7.87 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.25 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 5.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Mens Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 0.25 ctw |
| Width: | 6.10 MM |























