🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
0.03 Carat Genuine White Diamond .925 Sterling Silver Pendant
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Chain Type: | Cable Chain |
| Clasp: | Spring Ring Clasps |
| Diamond 1 Color: | I |
| Diamond Wt: | 0.03 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 10.42 |
| Height: | 5.33 MM |
| Length: | 44.45 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | White |
| Product Shape: | Aries |
| Stone 1: | White Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.03 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 0.03 ctw |
| Width: | 30.99 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns














0.03 Carat Genuine White Diamond .925 Sterling Silver Pendant
0.03 Carat Genuine White Diamond .925 Sterling Silver Pendant
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Chain Type: | Cable Chain |
| Clasp: | Spring Ring Clasps |
| Diamond 1 Color: | I |
| Diamond Wt: | 0.03 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 10.42 |
| Height: | 5.33 MM |
| Length: | 44.45 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | White |
| Product Shape: | Aries |
| Stone 1: | White Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.03 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 0.03 ctw |
| Width: | 30.99 MM |
$103.60
Original: $296.00
-65%0.03 Carat Genuine White Diamond .925 Sterling Silver Pendant—
$296.00
$103.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Chain Type: | Cable Chain |
| Clasp: | Spring Ring Clasps |
| Diamond 1 Color: | I |
| Diamond Wt: | 0.03 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 10.42 |
| Height: | 5.33 MM |
| Length: | 44.45 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | White |
| Product Shape: | Aries |
| Stone 1: | White Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.03 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 0.03 ctw |
| Width: | 30.99 MM |























